Letní pobyt pro děti na Sázavě v roce 2024

23.05.2024

   Letní pobyty s Úsměvem v Rekreačním středisku "Nenudím se" 

   v roce 2024       

             

 

Zimní pobyt s "Úsměvem" na Monínci v roce 2024

17.03.2024

  Zimní pobyt s "Úsměvem" na Monínci v roce 2024

V rámci činnosti našeho Poradenského centra pro rodinu a děti-"ÚSMĚV", z.s. se od 25.2. do 1.3.2024 uskutečnil ve Ski areálu Monínec zimní pobyt dětí s výukou lyžování. Všem 29 dětem se pobyt velmi líbil, domů si odvezly mnoho zážitků a  hodnotné ceny za lyžování a karnevalové masky.

Tým Poradenského centra

             

             

Další fotky z pobytu naleznete pod heslem v sekci "fotogalerie"

Vánoční setkání 2023 s přáním

12.12.2023

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ 2023

Vánoční setkání s pěstounskými rodinami se, za přítomností Mikuláše, anděla a čertů a obětavosti všech "úsměváků", opět vydařilo. Úsměvácký expres vánočním časem projel všemi stanicemi bez zpoždění a přivezl s sebou spoustu her a krásných vánočních dárků, za které patří velké poděkování všem sponzorům.

Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku 2023 pevné zdraví, dostatek štěstí a mnoho osobních i pracovních úspěchů vám všem přeje a na další spolupráci se těší 

kolektiv pracovníků Poradenského centra pro rodinu a děti "Úsměv" Říčany

   

   

 

 

Vánoční setkání s pěstounskými rodinami a jejich podporovateli se uskuteční v pátek 8. prosince 2023 od 15:00 hodin v Kulturním centru "Labuť " ul. 17. listopadu 214 v Říčanech u Prahy.

 

Letní pobyt pro děti

23.07.2023

      Letní pobyty s "Úsměvem" v RS Cihelna v roce 2023 

          a neb "Království staré Bechyně"

Letošní letní pobyt, v termínu od 15. do 22. července, v rekreačním středisku „Cihelna“, kousek od Bechyně se nesl v rytířském duchu se spoustou zábavy, her a plnění úkolů pro vysvobození princezny Jasmíny. Děti si užily též koupání, noční bojovku a závěrečný jarmark, kde si za „úsměváky“ mohly nakoupit spoustu zajímavých dárků a dobrůtek.

Velké poděkování patří našim sponzorům, kteří přispěli finančními částkami na realizaci tohoto pobytu.

Tým Poradenského centra

             

             

Další fotky z pobytu naleznete pod heslem v sekci "fotogalerie"

Zimní pobyt s "Úsměvem" na Monínci v roce 2023

26.02.2023

  Zimní pobyt s "Úsměvem" na Monínci v roce 2023

V rámci činnosti našeho Poradenského centra pro rodinu a děti-"ÚSMĚV", z.s. se od 26.2. do 3.3.2023 uskuteční ve Ski areálu Monínec zimní pobyt dětí s výukou lyžování. Všichni se těšíme na příznivé sněhové podmínky a krásné počasí.

Tým Poradenského centra

             

             

Další fotky z pobytu naleznete pod heslem v sekci "fotogalerie"

Plán vzdělávání pěstounů a pobyty pro děti v roce 2023

16.01.2023

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení, pod odkazem "Přednášky, kurzy a školení" - uvedeno nad hlavním menu písmem v olivové barvě AKCE 2023 - ÚSMĚV z.s. nebo v sekci AKCE ROKU naleznete plán vzdělávání, vzdělávacích pobytů pro pěstouny, pro pěstouny na přechodnou dobu, zimní a letní pobyty pro děti, které jsme pro  vás připravili na rok

2023

Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání s vámi a vašimi dětmi.

 

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ 2022

23.11.2022

Vánoční setkání s pěstounskými rodinami a jejich podporovateli se opět po covidové době uskutečnílo v adventním čase v kulturním centru Labuť v Říčanech. Připraveného bohatého programu v podobě "Čertovské školy" se zúčastnilo 45 dětí a v některých fázích asistoval i  jejich dospělý doprovod. Na závěr nás navšívil  i svátý Miluláš s andělem, kteří obdalovali přítomné děti drobnými dárky.

 

Letní pobyt s dětmi na Monínci

05.09.2022

Letní pobyt pro děti aneb "létořádění" na Monínci   

 

                        

 

S blížícím se koncem prázdnin se odebralo 15 dětí na oblibený Monínec za dobrodružstvím na tzv. "Létořádění", kde Poradenské centrum pro rodinu a děti „Úsměv“, z.s. ve dnech 25. - 29.8.2022 uspořádalo již druhý letošní letní pobyt. Pro děti bylo připraveny různé hry a soutěžily s pohádkovými postavami. Hlavní náplní příjemného počasí bylo však koupání ve vnitřním i vnějším bazénu. Proběhla též návštěva dětského centra "Moniště" a na závěr pobytu nemohl chybět táborák a populární diskotéka pod širým nebem. Děti si kromě zážitků odvezly i drobné dárky a sladkosti. 

Děkujeme též milému a ochotnému personálu areálu Monínec.  

        

 

Letní pobyt pro děti 2022

31.07.2022

Letní pobyt pro děti "Bechybálie" - Bechyně 2022

   

 

Poradenské centrum pro rodinu a děti „Úsměv“, z.s. ve dnech 16. - 23.7.2022, v rámci své činnosti a po COVIDové přestávce, uskutečnilo opět letní pobyt pro děti z pěstounských a sociálně znevýhodněných rodin v příjemném prostředí rekreačního střediska „Cihelna“ nedaleko lázeňského města Bechyně. Pro 41 dětí různých věkových kategorií byl připraven bohatý kulturní a sportovní program vč. velkého bazénu. Letos jsme se tematicky soustředili na tvořivou činnost, podporu kreativity a přirozené fantazie dětí. Velkým cílem bylo podpořit jejich pohybovou aktivitu, která byla v covidové době s pandemickými opatřeními upozaděna. Hlavním tématem bylo vtáhnutí dětí do pohádkového městečka „Bechybálie“. Pro starší děti byl program zaměřen na rozvoj jejich finanční gramotnosti. V průběhu pobytu byly vedeny k hospodaření s finančními prostředky prostřednictvím získaných pomyslných „Bechybálních“ peněz. Pravidelně docházely do zábavných zaměstnání, spolupracovaly s úřadem práce, docházely do banky a disponovaly se svými účty. Mladší děti byly za různé splněné úkoly odměněny body, které si následně mohly též proměnit a během pobytu si za ně mohly také něco koupit např. cukrovinky, dárečky a jiné drobné suvenýry. Uprostřed pobytu jsme společně navštívili velmi zajímavé Hasičské muzeum v Bechyni, kde byla pro děti připravena poutavá přednáška. V závěru byla pro děti připravena pouť, kde byly pro děti nachystané stánky s cukrovinkami, upomínkovými předměty, ale také tetovací a kadeřnický salón, obchod s oblečením apod. Tak se budeme těšit opět napřesrok.

Velké poděkování patří majitelům RS Cihelna manželům Pohunkovým a jejich celému personálu.   

                      

 

Pobytová vzdělávání v 1. pololetí roku 2022

04.07.2022

       Pobytová vzdělávání osob pečujících / pěstounů a pěstounů

      na přechodnou dobu v 1. pololetí 2022 a 2. pololetí 2022

Konečně se Poradenskému centru pro rodinu a děti - "Úsměv", z.s. po dvou covidových letech podařilo uskutečnit naplánovaná pobytová vzdělávání pěstounů a pěstounů na přechodnou dobu v první polovině letošního roku. Velmi rádi se opět účastníci setkali mezi sebou a předali si mnohé zkušenosti získané během krizového období.

1) 20.-22.5.2022 (pátek až neděle) hotel Astra - Srby, Tuchlovice - PPD - proběhlo;

2) 3-5.6.2022 (pátek až neděle) rekreační středisko Lávka - Chocerady - proběhlo;

3) 17.-19.6.2022 (pátek až neděle) penzion Nový Mlýn, Staré Splavy - proběhlo. 

 

Ve 2. pololetí na nás čekají ještě dvě pobytová vzdělávání:

1) 9.-11.9.2022 (pátek až neděle) hotel Astra - Srby, Tuchlovice;

2) 14.-16.10.2022 (pátek až neděle) hotel Astra - Srby, Tuchlovice

Vzdělávací pobyty zajišťuje Pavel Vydra, mobil: 739 497 228, e-mail: vydra@usmev-ricany.cz

 

Zimní pobyt s "Úsměvem" na Monínci a v Peci pod Sněžkou v roce 2022

04.12.2021

  Zimní pobyty s "Úsměvem" na Monínci a v Peci pod Sněžkou v

roce 2022

V rámci činnosti našeho Poradenského centra pro rodinu a děti-"ÚSMĚV", z.s. vám nabízíme zimní pobyty s výukou lyžování. Od roku 2015 pořádáme každý rok 1 až 3 zimní lyžařské pobyty pro děti, kterým se věnují naši akreditovaní instruktoři.

Pro rok 2022 jsme připravili  jeden pobyt ve Skiareálu na Monínci v termínu 27.2.4. 3. 2022 pro děti od 6 do 17 let s kapacitou 25 dětí a v Peci pod Sněžkou v termínu 26.3.1.4.2022 pro lyžaře od 10 do 17 let.

Prosíme o přihlášení dítěte do 20.12.2021

Závazná přihláška na zimní pobyty  - informační formulář

Pro více informací volejte: Bc. Kateřinu Hubáčkovou - tel. 727 935 242 email: hubackova@usmev-ricany.cz

 

 

ADOPCE S ÚSMĚVEM

01.12.2021

 

Dlouhodobý projekt „Adopce s Úsměvem“

aneb pomozme dětem splnit jejich sny.

 

Poradenské centrum pro rodinu a děti-„Úsměv“ otevírá dlouho připravovaný projekt „Adopce s úsměvem“, který je zaměřen na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, dětem samoživitelů nebo dětem, které vychovávají prarodiče, a kterým naše organizace poskytuje sociálně právní ochranu. Pomoc obsahuje např. úhradu školních obědů, školného v daných typech škol, mimoškolních aktivit případně jiných darů dle potřeb konkrétního dítěte. Nyní tedy hledáme dobrého člověka nebo dobré lidi s otevřeným srdce a úsměvem ve tváři, kteří by se chtěli zapojit do tohoto projektu.

DANIEL 14 let                         

V tomto adventním čase přinášíme první příběh Daniela, který oslaví na štědrý den své 15 narozeniny. O Daniela, který měl od narození zdravotní problémy (musel mít nožičky ve speciálním strojku), se od útlého věku stará pouze jeho otec. Postupem let se u jeho otce objevily závažné zdravotní problémy, v jejichž důsledku byl propuštěn ze zaměstnání, kde pracoval jako lesní dělník. Otec s Danielem zůstal pouze na nemocenských dávkách a výživném od matky. Když se mu podařilo najít vhodnou práci jako hlídač, opět onemocněl a covidová doba znemožnila rychlou operaci a tím i prodloužení jeho pracovní neschopnosti. Danielovi a jeho otci se naše organizace snaží dlouhodobě pomáhat např. tím, že bereme Daniela na naše letní pobyty pro děti a zajišťujeme potraviny z potravinové banky. Též jsme v minulosti zajistili pro spolupráci se školou od sponzora zánovní notebook a mobilní telefon. Nezletilý Daniel sice ještě chodí na základní školu, ale v příštím roce by chtěl začít navštěvovat soukromé střední odborné učiliště v Říčanech u Prahy - obor kuchař. Je to velmi skromný kluk, který nemá žádné výchovné problémy a je vděčný za jakoukoliv pomoc, stejně tak jeho otec. Prioritou pomoci Danovi je úhrada za obědy ve školní jídelně a následovat bude školné od září 2022.

Naše Poradenské centrum garantuje potřebnost tohoto chlapce a bude sprostředkovatelem vaší pravidelné finanční pomoci. V případě vašeho zájmu kontaktujte prosím Bc.Kateřinu Hubáčkovou, tel.: 727 935 242, e-mail: hubackova@usmev-ricany.cz .

 

PODĚKOVÁNÍ

Poradenské centrum chce touto cestou velmi poděkovat paní Janě Š. za pravidelný měsíční finanční příspěvek pro Daniela na úhradu školních obědů ve druhém pololetí školního roku 2021/2022.

Celorepubliková sbírka potravin 2021

21.11.2021

Podzimní sbírka potravin pro "ÚSMĚV"

V rámci celorepublikové sbírky potravin se naše Poradenské centrum zapojilo do této akce dne 20.11.2020 od 8:00 do 18:00 v čestlické "Bille". Díky ochotným štědrým dárcům, kterým patří tímto velké poděkování, získalo „Poradenské centrum-Úsměv“ potraviny a drogerii v celkovém množství přes 450 kg. Tento dar bude rozdělen mezi nejpotřebnější pěstounské rodiny a každá tak dostane pěkný předvánoční balíček např. mouku, cukr, těstoviny, rýži, olej, různé konzervy, čistící prostředky, sprchové gely, šampony a též cukrovinky pro děti.

Plán vzdělávání pěstounů a pobyty pro děti v roce 2022

27.10.2021

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení, pod odkazem "Přednášky, kurzy a školení" - uvedeno nad hlavním menu písmem v olivové barvě nebo v sekci AKCE ROKU naleznete plán vzdělávání, vzdělávacích pobytů pro pěstouny, pro pěstouny na přechodnou dobu, zimní a letní pobyty pro děti, které jsme pro  vás připravili na rok

2022

Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání s vámi a vašimi dětmi.

 

Strana:

Poradenské centrum pro rodinu a děti -"ÚSMĚV", z.s. sídlo: Na Kavčí skále 1695/18, 251 01 Říčany u Prahy,  IČO:01286757                   kancelář: Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany u Prahy, telefon: +420 727 935 241+420 727 935 242,                                                               e-mail: info@usmev-ricany.cz , webové stránky: usmev-ricany.cz                                                                                                                   Bankovní spojení RB: č.ú. 7428732001/5500                                                                                 Datová schránka ID: nfa6ya5              

Člen Asociace Dítě a rodina

 

 

 

                                                                                                                        

Sponzoři     Ke stažení     Kontakty     Ohlasy     Aktuality     Zimní aktivity-děti     Letní aktivity-děti     Přednášky, kurzy a školení     Domů