Letní pobyt pro děti

23.07.2023

      Letní pobyty s "Úsměvem" v RS Cihelna v roce 2023 

          a neb "Království staré Bechyně"

Letošní letní pobyt, v termínu od 15. do 22. července, v rekreačním středisku „Cihelna“, kousek od Bechyně se nesl v rytířském duchu se spoustou zábavy, her a plnění úkolů pro vysvobození princezny Jasmíny. Děti si užily též koupání, noční bojovku a závěrečný jarmark, kde si za „úsměváky“ mohly nakoupit spoustu zajímavých dárků a dobrůtek.

Velké poděkování patří našim sponzorům, kteří přispěli finančními částkami na realizaci tohoto pobytu.

Tým Poradenského centra

             

             

Další fotky z pobytu naleznete pod heslem v sekci "fotogalerie"

Zimní pobyt s "Úsměvem" na Monínci v roce 2023

26.02.2023

  Zimní pobyty s "Úsměvem" na Monínci v roce 2023

V rámci činnosti našeho Poradenského centra pro rodinu a děti-"ÚSMĚV", z.s. se od 26.2. do 3.3.2023 uskuteční ve Ski areálu Monínec zimní pobyt dětí s výukou lyžování. Všichni se těšíme na příznivé sněhové podmínky a krásné počasí.

Tým Poradenského centra

             

             

Další fotky z pobytu naleznete pod heslem v sekci "fotogalerie"

Plán vzdělávání pěstounů a pobyty pro děti v roce 2023

16.01.2023

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení, pod odkazem "Přednášky, kurzy a školení" - uvedeno nad hlavním menu písmem v olivové barvě AKCE 2023 - ÚSMĚV z.s. nebo v sekci AKCE ROKU naleznete plán vzdělávání, vzdělávacích pobytů pro pěstouny, pro pěstouny na přechodnou dobu, zimní a letní pobyty pro děti, které jsme pro  vás připravili na rok

2023

Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání s vámi a vašimi dětmi.

 

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ 2022

23.11.2022

Vánoční setkání s pěstounskými rodinami a jejich podporovateli se opět po covidové době uskutečnílo v adventním čase v kulturním centru Labuť v Říčanech. Připraveného bohatého programu v podobě "Čertovské školy" se zúčastnilo 45 dětí a v některých fázích asistoval i  jejich dospělý doprovod. Na závěr nás navšívil  i svátý Miluláš s andělem, kteří obdalovali přítomné děti drobnými dárky.

 

Letní pobyt s dětmi na Monínci

05.09.2022

Letní pobyt pro děti aneb "létořádění" na Monínci   

 

                        

 

S blížícím se koncem prázdnin se odebralo 15 dětí na oblibený Monínec za dobrodružstvím na tzv. "Létořádění", kde Poradenské centrum pro rodinu a děti „Úsměv“, z.s. ve dnech 25. - 29.8.2022 uspořádalo již druhý letošní letní pobyt. Pro děti bylo připraveny různé hry a soutěžily s pohádkovými postavami. Hlavní náplní příjemného počasí bylo však koupání ve vnitřním i vnějším bazénu. Proběhla též návštěva dětského centra "Moniště" a na závěr pobytu nemohl chybět táborák a populární diskotéka pod širým nebem. Děti si kromě zážitků odvezly i drobné dárky a sladkosti. 

Děkujeme též milému a ochotnému personálu areálu Monínec.  

        

 

Letní pobyt pro děti 2022

31.07.2022

Letní pobyt pro děti "Bechybálie" - Bechyně 2022

   

 

Poradenské centrum pro rodinu a děti „Úsměv“, z.s. ve dnech 16. - 23.7.2022, v rámci své činnosti a po COVIDové přestávce, uskutečnilo opět letní pobyt pro děti z pěstounských a sociálně znevýhodněných rodin v příjemném prostředí rekreačního střediska „Cihelna“ nedaleko lázeňského města Bechyně. Pro 41 dětí různých věkových kategorií byl připraven bohatý kulturní a sportovní program vč. velkého bazénu. Letos jsme se tematicky soustředili na tvořivou činnost, podporu kreativity a přirozené fantazie dětí. Velkým cílem bylo podpořit jejich pohybovou aktivitu, která byla v covidové době s pandemickými opatřeními upozaděna. Hlavním tématem bylo vtáhnutí dětí do pohádkového městečka „Bechybálie“. Pro starší děti byl program zaměřen na rozvoj jejich finanční gramotnosti. V průběhu pobytu byly vedeny k hospodaření s finančními prostředky prostřednictvím získaných pomyslných „Bechybálních“ peněz. Pravidelně docházely do zábavných zaměstnání, spolupracovaly s úřadem práce, docházely do banky a disponovaly se svými účty. Mladší děti byly za různé splněné úkoly odměněny body, které si následně mohly též proměnit a během pobytu si za ně mohly také něco koupit např. cukrovinky, dárečky a jiné drobné suvenýry. Uprostřed pobytu jsme společně navštívili velmi zajímavé Hasičské muzeum v Bechyni, kde byla pro děti připravena poutavá přednáška. V závěru byla pro děti připravena pouť, kde byly pro děti nachystané stánky s cukrovinkami, upomínkovými předměty, ale také tetovací a kadeřnický salón, obchod s oblečením apod. Tak se budeme těšit opět napřesrok.

Velké poděkování patří majitelům RS Cihelna manželům Pohunkovým a jejich celému personálu.   

                      

 

Pobytová vzdělávání v 1. pololetí roku 2022

04.07.2022

       Pobytová vzdělávání osob pečujících / pěstounů a pěstounů

      na přechodnou dobu v 1. pololetí 2022 a 2. pololetí 2022

Konečně se Poradenskému centru pro rodinu a děti - "Úsměv", z.s. po dvou covidových letech podařilo uskutečnit naplánovaná pobytová vzdělávání pěstounů a pěstounů na přechodnou dobu v první polovině letošního roku. Velmi rádi se opět účastníci setkali mezi sebou a předali si mnohé zkušenosti získané během krizového období.

1) 20.-22.5.2022 (pátek až neděle) hotel Astra - Srby, Tuchlovice - PPD - proběhlo;

2) 3-5.6.2022 (pátek až neděle) rekreační středisko Lávka - Chocerady - proběhlo;

3) 17.-19.6.2022 (pátek až neděle) penzion Nový Mlýn, Staré Splavy - proběhlo. 

 

Ve 2. pololetí na nás čekají ještě dvě pobytová vzdělávání:

1) 9.-11.9.2022 (pátek až neděle) hotel Astra - Srby, Tuchlovice;

2) 14.-16.10.2022 (pátek až neděle) hotel Astra - Srby, Tuchlovice

Vzdělávací pobyty zajišťuje Pavel Vydra, mobil: 739 497 228, e-mail: vydra@usmev-ricany.cz

 

Zimní pobyt s "Úsměvem" na Monínci a v Peci pod Sněžkou v roce 2022

04.12.2021

  Zimní pobyty s "Úsměvem" na Monínci a v Peci pod Sněžkou v

roce 2022

V rámci činnosti našeho Poradenského centra pro rodinu a děti-"ÚSMĚV", z.s. vám nabízíme zimní pobyty s výukou lyžování. Od roku 2015 pořádáme každý rok 1 až 3 zimní lyžařské pobyty pro děti, kterým se věnují naši akreditovaní instruktoři.

Pro rok 2022 jsme připravili  jeden pobyt ve Skiareálu na Monínci v termínu 27.2.4. 3. 2022 pro děti od 6 do 17 let s kapacitou 25 dětí a v Peci pod Sněžkou v termínu 26.3.1.4.2022 pro lyžaře od 10 do 17 let.

Prosíme o přihlášení dítěte do 20.12.2021

Závazná přihláška na zimní pobyty  - informační formulář

Pro více informací volejte: Bc. Kateřinu Hubáčkovou - tel. 727 935 242 email: hubackova@usmev-ricany.cz

 

 

ADOPCE S ÚSMĚVEM

01.12.2021

 

Dlouhodobý projekt „Adopce s Úsměvem“

aneb pomozme dětem splnit jejich sny.

 

Poradenské centrum pro rodinu a děti-„Úsměv“ otevírá dlouho připravovaný projekt „Adopce s úsměvem“, který je zaměřen na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, dětem samoživitelů nebo dětem, které vychovávají prarodiče, a kterým naše organizace poskytuje sociálně právní ochranu. Pomoc obsahuje např. úhradu školních obědů, školného v daných typech škol, mimoškolních aktivit případně jiných darů dle potřeb konkrétního dítěte. Nyní tedy hledáme dobrého člověka nebo dobré lidi s otevřeným srdce a úsměvem ve tváři, kteří by se chtěli zapojit do tohoto projektu.

DANIEL 14 let                         

V tomto adventním čase přinášíme první příběh Daniela, který oslaví na štědrý den své 15 narozeniny. O Daniela, který měl od narození zdravotní problémy (musel mít nožičky ve speciálním strojku), se od útlého věku stará pouze jeho otec. Postupem let se u jeho otce objevily závažné zdravotní problémy, v jejichž důsledku byl propuštěn ze zaměstnání, kde pracoval jako lesní dělník. Otec s Danielem zůstal pouze na nemocenských dávkách a výživném od matky. Když se mu podařilo najít vhodnou práci jako hlídač, opět onemocněl a covidová doba znemožnila rychlou operaci a tím i prodloužení jeho pracovní neschopnosti. Danielovi a jeho otci se naše organizace snaží dlouhodobě pomáhat např. tím, že bereme Daniela na naše letní pobyty pro děti a zajišťujeme potraviny z potravinové banky. Též jsme v minulosti zajistili pro spolupráci se školou od sponzora zánovní notebook a mobilní telefon. Nezletilý Daniel sice ještě chodí na základní školu, ale v příštím roce by chtěl začít navštěvovat soukromé střední odborné učiliště v Říčanech u Prahy - obor kuchař. Je to velmi skromný kluk, který nemá žádné výchovné problémy a je vděčný za jakoukoliv pomoc, stejně tak jeho otec. Prioritou pomoci Danovi je úhrada za obědy ve školní jídelně a následovat bude školné od září 2022.

Naše Poradenské centrum garantuje potřebnost tohoto chlapce a bude sprostředkovatelem vaší pravidelné finanční pomoci. V případě vašeho zájmu kontaktujte prosím Bc.Kateřinu Hubáčkovou, tel.: 727 935 242, e-mail: hubackova@usmev-ricany.cz .

 

PODĚKOVÁNÍ

Poradenské centrum chce touto cestou velmi poděkovat paní Janě Š. za pravidelný měsíční finanční příspěvek pro Daniela na úhradu školních obědů ve druhém pololetí školního roku 2021/2022.

Celorepubliková sbírka potravin 2021

21.11.2021

Podzimní sbírka potravin pro "ÚSMĚV"

V rámci celorepublikové sbírky potravin se naše Poradenské centrum zapojilo do této akce dne 20.11.2020 od 8:00 do 18:00 v čestlické "Bille". Díky ochotným štědrým dárcům, kterým patří tímto velké poděkování, získalo „Poradenské centrum-Úsměv“ potraviny a drogerii v celkovém množství přes 450 kg. Tento dar bude rozdělen mezi nejpotřebnější pěstounské rodiny a každá tak dostane pěkný předvánoční balíček např. mouku, cukr, těstoviny, rýži, olej, různé konzervy, čistící prostředky, sprchové gely, šampony a též cukrovinky pro děti.

Plán vzdělávání pěstounů a pobyty pro děti v roce 2022

27.10.2021

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení, pod odkazem "Přednášky, kurzy a školení" - uvedeno nad hlavním menu písmem v olivové barvě nebo v sekci AKCE ROKU naleznete plán vzdělávání, vzdělávacích pobytů pro pěstouny, pro pěstouny na přechodnou dobu, zimní a letní pobyty pro děti, které jsme pro  vás připravili na rok

2022

Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání s vámi a vašimi dětmi.

 

Covid nás s úsměvem ve tváři neporazí.

16.03.2021

"S Úsměvem i v těžké covidové době"

Přesto, že nám letošní rok opět nezačal, díky zhoršující se epidemiologické situaci Covid-19, nejlépe, tak jsme všem našim pěstounských rodinám stále na blízku a snažíme se pomáhat, jak to jen jde. Proto jsme uvítali začátkem března první nabídku od potravinové banky Central na odběr roušek pro děti. Tyto roušky jsme spravedlivě rozdělili do všech našich pěstounských rodin, které projevily zájem, a tak jsme pěstounským dětem odeslali poštou 200 ks roušek do každé rodiny. Celkem jsme zabalili a odeslali Českou poštou 48 balíků do ruky. Další nabídka z potravinové banky, na odběr respirátorů, přišla o týden později. Tím, že se ale jednalo o malé množství a vzhledem k velké poptávce, byly respirátory tentokrát rozděleny pouze pěstounům na přechodnou dobu a těm nejpotřebnějším rodinám. Odeslali jsme tak 21 balíků do ruky po patnácti respirátorech pro jednoho pěstouna. I nadále, nad rámec naší činnosti doprovázení rodin, jsme s potravinovou bankou Central v Modleticích v pravidelném kontaktu, kdy už od začátku loňského roku pravidelně odebíráme poměrně velké množství potravin, které předáváme dál do potřebných pěstounských rodin. Každý měsíc se tak jedná o cca 12 rodin, kterým rozmanitý sortiment potravin, zejména ovoce a zeleninu pro děti, zprostředkujeme.

Jménem Poradenského centra „Úsměv“ a našich pěstounských rodin velmi děkujeme Potravinové bance „Central“ v Modleticích, paní ředitelce Daně Růžičkové, za tyto přínosné dary.

 

 

Strana:

Poradenské centrum pro rodinu a děti -"ÚSMĚV", z.s. sídlo: Na Kavčí skále 1695/18, 251 01 Říčany u Prahy,  IČO:01286757                   kancelář: Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany u Prahy, telefon: +420 727 935 241+420 727 935 242,                                                               e-mail: info@usmev-ricany.cz , webové stránky: usmev-ricany.cz                                                                                                                   Bankovní spojení RB: č.ú. 7428732001/5500                                                                                 Datová schránka ID: nfa6ya5              

Člen Asociace Dítě a rodina

 

 

 

                                                                                                                        

Sponzoři     Ke stažení     Kontakty     Ohlasy     Aktuality     Zimní aktivity-děti     Letní aktivity-děti     Přednášky, kurzy a školení     Domů