Setkání s piráty z Kajabiku

07.07.2015

Setkání s piráty z Kajabiku ve Zlenicích 1. až 7. července 2015.

Tak nám začal, především pro děti, nejkrásnější čas v roce, čas letních prázdnin, který s sebou přináší dva měsíce bez "školní brašny", ale zato se spoustou nových zážitků, dobrodružství, poznání, kamarádství a prázdninových lásek. My dospělí vždy nostalgicky zavzpomínáme a rádi se vracíme zpět v čase, takže jsme, jako kolektiv Poradenského centra, připravili pro děti pobyt v penzionu Sázavka, který nám svým prostředím pomohl k naplnění zvoleného tématu "Setkání s piráty z Kajabiku". Sedmidenního pobytu se zúčastnilo celkem 37 dětí, jak z pěstounských rodin, tak i rodin sociálně znevýhodněných z našeho Poradenského centra a z OSPOD Brandýs n/L - Stará Boleslav, Kutná Hora, Praha 5 a Sedlčany, o které se 24 hodin denně staralo 6 dospělých. Počasí nám bylo až nebývale nakloněno a tropické teploty nás často hnaly k osvěžení do náruče řeky Sázavy. Od začátku pobytu byla vyhlášena samostatná soutěž o nejlépe uklizený pokoj, kterou vyhráli malí plavčíci.

Děti byly rozděleny do pěti pirátských družstev s těmito názvy: "Škorpioni", "Lebkouni ze Sázavky", "Sépiáci", "Černá Sázavka" a "Strážci pokladu". Pod vlastnoručně vyrobenými vlajkami plnily různé úkoly a soutěže např. etapovou stezku na zříceninu hradu Hláska s hledáním drahokamů v "Diamantové řece", sportovní hry (kriket, mini golf, kuželky, hod na cíl, vybíjená, stolní tenis atd.), které byly na závěr vyhodnoceny a nejlepší byly odměněni. V rámci připraveného programu se uskutečnil výlet na prezentaci práce a techniky dobrovolných hasičů ze Všestar a Říčan. Pro naše děti byla připravena ukázka zásahu při hašení požáru s ostrým příjezdem požární techniky, blok zdravovědy a první pomoci (se sotěžními otázkami), skákací vodní vak a pěna na dovádění. Všichni si užily i vodního děla a bylo vidět, že to byl pro děti nezapomenutelný zážitek, a proto všem dobrovolným hasičům, kteří nám věnovali svůj volný čas a v letním vedru se oblékly do zásahových obleků, patří velký dík. Dále byla pro děti připravena projížďka po Sázevě na nafukovacím motorovém člunu. Samozřejmě na závěr pobytu nechyběla hudební a světelná show, na kterou si řada dětí připravila zajímavé masky s pirátskou tématikou.

Závěrem nezbývá než říci: "Černá hvězda se 42 člennou posádkou pod vedením kapitána Josepha Greirrowa doplula v pořádku po temné Sázavě až do Port Zlenice."

Nashledanou opět napřesrok.

 

Další fotografie z akce již naleznete na našem webu v sekci "FOTOGALERIE".

Škola magie a kouzel „Harryho Lottera“ slavila velký úspěch

23.06.2015

Škola magie a kouzel „Harryho Lottera“  

Škola magie a kouzel „Harryho Lottera“ se uskutečnila v Bradolanech ve dnech 18.-21. června 2015.

Milí studenti a naši přátelé, škola magie a kouzel v Bradolanech se pro vás i letos otevřela, a to ve dnech 18.-21.června. Zúčastnili se absolventi minulého ročníku a též noví, nadějní kouzelníci, čarodějové a čarodějky. Rekreační středisko AERO Holany nám opět poskytlo idylické prostředí, které našemu kouzlení a jiným aktivitám dalo potřebnou atmosféru. Zcela se podařilo naplnit smysl pobytu tvůrčí činností, podporou dětské fantazie a pohybem na čerstvém vzduchu. Jednotlivé bradolanské školy proti sobě soutěžily v kouzelnických dovednostech (zaklínadla, ochrana proti černé magii, létání na koštěti, přeměňování, vaření lektvarů a jasnovidectví) a samozřejmě famfrpálu, kdy jsme měli možnost vyzkoušet nový model NIMBUS 2015/2016. Na konci školy magie jsme společně otevřeli „Tajemnou“ komnatu s překvapením. Nechyběl kouzelnický mág a známé postavy z okruhu Harryho Lottera. Vše bylo převedeno do našeho současného a reálného světa. 

Děkujeme všem za pozornost a učenlivost a už nyní se těšíme na příští ročník.

 

 

 

Další fotografie z akce již naleznete na našem webu v sekci "FOTOGALERIE".

 

Nevšední zážitek v pražském Rudolfínu

24.04.2015

Festival Film Music Prague - Filmová hudba Hollywoodu

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Nevšední zážitek včera tj. 23. dubna 2015 zažilo deset vybraných dětí (osm dívek a dva chlapci) z pěstounských rodin Poradenského centra „ÚSMĚV“ na koncertě Filmové hudby Hollywoodu v Dvořákově síni pražského Rudolfína. Samotná koncertní síň působí na přítomné magickým dojmem, a když se k tomu připojí ještě osmdesátičlenný orchestr a šedesátičlenný pěvecký sbor s dirigujícími samotnými autory filmové hudby, tak je atmosféra pro úžasný umělecký zážitek dokonána. Děti měly možnost vidět a především slyšet celou škálu hudebních nástrojů, jak smyčcových (housle, viola, violoncello, kontrabas, basa), tak i dechových (trubka, tuba, lesní roh, hoboj, příčná flétna, trombon, fagot). Rozsáhlý oddíl tvořily pak bubny, tympány, činely, ksylofon, gong aj. Nechyběl klavír tzv. křídlo a pianino, královský nástroj v podobě harfy a mráz v zádech vyvolával zvuk mohutných varhan, které vyrobil v 19. století Wilhelmem Sauerem dle návrhů Josefa Zítka a Josefa Schulze ve Frankfurtu nad Odrou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za tento sponzorský dar našemu Poradenskému centru a nezapomenutelný večer patří ještě jednou poděkování naší milé Markétě Mátlové, sopranistce, která opět upoutala svým krásným hlasem, Nikolu Bojčevovi, řediteli festivalu, který osobně rozezněl monumentální rudolfínské varhany a paní Zlatě Jílkové, mediální ředitelce společnosti Seen Media. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zobrazit článek

HUDBA HOLLYWOODU 2015

30.03.2015

Hudba HOLLYWOODU 2015

 

Benefiční festival filmové hudby Film Music Prague 2015 v pražském Rudolfínu se blíží a bude se konat již 23. dubna 2015. Naše Poradenské centrum, má díky započaté spolupráci se sopranistkou Markétou Mátlovou, která též na festivalu vystoupí, a díky vstřícnému přístupu vedení Festivalu, možnost deseti dětem z pěstounských rodin nabídnout nebývalý umělecký zážitek. Zazní zde melodie z filmů jako např. Království nebeské, Letopisy Narnie, Shrek nebo ukázka z očekávaného hororu Crimson Peak. Věříme, že to bude pro děti nezapomenutelný zážitek, který obohatí jejich zájem o hudbu.

Naše poděkování patří naší milé Markétě Mátlové, dále pak řediteli festivalu Nikolu Bojčevovi a mediální ředitelce Seen Media Zlatě Jílkové. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tisková zpráva k této akci v PDF

 

Zobrazit článek

Strana:

Poradenské centrum pro rodinu a děti -"ÚSMĚV", z.s. sídlo: Na Kavčí skále 1695/18, 251 01 Říčany u Prahy,  IČO:01286757                   kancelář: Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany u Prahy, telefon: +420 727 935 241+420 727 935 242,                                                                             e-mail: info@usmev-ricany.cz , webové stránky: usmev-ricany.cz                                                                                                                          Bankovní spojení RB: č.ú. 7428732001/5500                                      Datová schránka ID: nfa6ya5              

Člen Asociace Dítě a rodina

 

 

 

Sponzoři   Ke stažení   Kontakty   Ohlasy   Aktuality   Zimní aktivity-děti   Letní aktivity-děti   Přednášky, kurzy a školení   Domů