První příměstský tábor s ÚSMĚVEM

17.07.2017

První příměstský tábor s ÚSMĚVEM

Od pondělí 10. července do pátku 14. července 2017 se uskutečnil první příměstský tábor s ÚSMĚVEM. Pestrý program byl pro děti připraven od 8.00 do 17.30 hodin. 

"Jsme parta pěti dětí, Kačka s Lenkou už k nám letí. Kosťata si zapomněly, velkou hru nám připravily. Na Hlásku jsme zíraly, postupně jí dobily. Poklad nyní hledáme a na oběd už čekáme. Dlouhá cesta čeká nás, převozník už vítá zas. Oběd v bříšku máme hned, odpočívá celý svět. Sluníčko svítí jako blázen, odpoledne máme bazén. Mašinkou jedeme k tobě maminko, mám odřené kolínko. Občas byla taky zima, ale s Úsměvem to bylo príma."

Fotografie naleznete na webových stránkách v odkazu fotogalerie.

Dětský den s Úsměvem

12.06.2017

Dětský den a Žirafa s Úsměvem

V sobotu 2. června 2017 od 14.00 hodin jsme v Říčanech zorganizovali pro děti "Dětský den s Úsměvem". Děti plnily zajímavé úkoly a sbíraly body, za které si poté mohly vybrat zajímavé odměny. Pro děti i jejich doprovod bylo připraveno malé občerstvení s hudebním doprovodem. Počasí nám ten den opravdu přálo, takže jsem si užili dostatek sluníčka i zábavy.

V neděli 3. června 2017 se uskutečnilo setkání vítězů soutěže v rámci Vánoční besídky v zabavním centru Žirafa v Čestlicích. Děti si zde opravdu užily spostu zábavy

Fotografie naleznete na webových stránkách v odkazu fotogalerie.

Pec p/Sněžkou na lyžích - březen 2017

05.04.2017

Pec p/Sněžkou na lyžích

Letošní jaro jsme s našimi dětmi z pěstounských rodin přivítali ve Ski areálu Pec pod Sněžkou, kde jsme si užili opravdu nádherné dny plné sluníčka a příjemného lyžování na volných sjezdovkách. Opět se nám, díky našim instruktorům, podařilo nelyžující děti zařadit mezi lyžaře. Pobyt byl pro všechny úžasný, a proto jsme odjížděli s pocitem příjemně strávených dní na posledním sněhu. Naše přání bylo : „Rádi se zase do Pece vrátíme“.

 

TepFaktor 2017

01.03.2017

TepFaktor

V neděli 26. února 2017 jsme si společně s 16ti dětmi užili skvělý výlet do TepFaktoru kousek za Prahou. Den utekl jako voda, protože činností a aktivit bylo spousty a děti si opravdu měly možnost vyzkoušet takovou fyzickou zdatnost, jako málo kde. Odměnou za jejich snažení byl pro každého diplom a společná medaile.

 Velké poděkování patří panu majiteli, Tomáši Chroustovi, který věnoval tento úžasný zážitek našim dětem jako dárek k Vánocům. TepFaktoru se tedy zúčastnily ty děti, které zvítězily v soutěžích na vánoční besídce.

 

PŘEDSTAVUJEME VÁM PATRONKU ÚSMĚVU

06.12.2015

Je nám ctí vám představit patronku ÚSMĚVU Mgr.A. Markétu Mátlovou.

Markéta Mátlová je sopranistka, která i přes své mládí patří k evropské špičce a řadí se mezi nejvyhledávanější umělce ve svém oboru. Úspěch sklízí nejen na českých pódiích, ale i na zahraničních scénách a nesmírné oblibě se těší zejména v Itálii, Německu, Rusku a u náročných asijských posluchačů v Číně a Japonsku. Její hlasový rozsah, bravurní technika a v neposlední řadě i multižánrové pojetí hudby nabízejí unikátní kulturní zážitek, který pravidelně oceňuje odborná i široká veřejnost. Magisterský titul získala na prestižní Hudební Akademii múzických umění v Praze, obor operní zpěv, který absolvovala pod vedením doc. Magdaleny Hajóssy. Vyhrála také několik mezinárodních soutěží (Emmy Destinn Competition London, Ad honorem Mozart, aj.) Markéta Mátlová vystupuje také s výjimečným seskupením SMS* project /Special Music Style/, které tvoří spolu s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným a aranžérem Jiřím Škorpíkem. Úzce spolupracuje s uznávaným fotografem Jadranem Šetlíkem, se kterým vytvořili ojedinělý projekt Souznění Árií a Portrétů. Vydala také několik CD, přičemž nejnovější z nich se jmenuje Simple Thing a jedná se o výběr světových filmových melodií v originálním aranžmá spolu s její autorskou prvotinou, která dala celému CD i stejnojmenný název - Simple Thing.

  Po kliknutí na odkaz "Patronka ÚSMĚVU" budete přeneseni do jejího uměleckého světa
prezentovaného na webových stránkách.

 

Na Astře proběhl 10.-13.11.2016 poslední vzdělávací pobyt tohoto roku.

19.11.2016

Vzdělávací pobyt 10.-13. listopadu 2016 měl velký úspěch

V tomto roce se poprvé uskutečnil vzdělávací čtyřdenní pobyt - seminář pro osoby pečující/pěstouny v hotelovém zařízení Astra, kterého se zúčastnilo 30 dospělých a s nimi 24 dětí ve věku 1,5 roku až 16 let. Zažili jsme zimu a první sníh, ale připravený program děti zahřál a pěstouni měli možnost se plně věnovat připraveným tématům. Z reakcí většiny zúčastněných pěstounů bylo vidět, že si odnesli nové poznatky, zkušenosti a děti zase spoustu zážitků s navázáním nových kamaradských vztahů. Seminář přinesl i osobní a písemné pozitivní ohlasy, za které všem děkujeme. Vzhledem k tomu, že byl tento vzdělávací pobyt i posledním v roce 2016, tak se s vámi všemi těšíme na viděnou i v tom novém roce 2017.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Podzimní prázdninový pobyt dětí v Holanech

01.11.2016

Podzimní prázdniny se v Holanech opět vydařily.

Tak jako už každoročně, i letos jsme společně s dětmi strávili podzimní prázdniny v rekreačním středisku Holany, tentokrát v duchu „Pirátů na palubě Černé perly“. Děti se ocitly ve světě pirátů a zajímavého příběhu o ostrově duchů. Kromě bohatého programu, jsme hodně sportovali, soutěžili a samozřejmě nechyběla také závěrečná Halloweenská diskotéka v pirátských maskách. Počasí nám přálo, takže jsme si společně s dětmi pětidenní pobyt patřičně užili. Už nyní se těšíme na další, tentokrát již zimní, pobyt s dětmi!

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

  

Vzdělávání pěstounů na přechodnou dobu

19.09.2016

Vzdělávání pěstounů na přechodnou dobu 

V polovině září se již podruhé v letošním roce uskutečnil, v krásném lázeňském prostředí, pobytový vzdělávací seminář pro pěstouny na přechodnou dobu. Protože jsme si užili slunečné počasí, strávili jsme s miminky příjemné chvíle na procházkách. Pěstouni tak měli možnost si nejen na chvilku odpočinout, ale dozvědět se především spoustu zajímavých informací. Všem se opět moc líbilo, a tak nezbývá než dodat, že budeme rádi, když se zase ve stejném počtu v příštím roce sejdeme.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Vzdělávací pobyt v Holanech 8.-11.9.2016

19.09.2016

Vzdělávací pobyt v Holanech 8.-11. září 2016 měl opět úspěch

Po odpočinkovém létě se uskutečnil v hojném počtu další vzdělávací čtyřdenní pobyt - seminář pro osoby pečující/pěstouny v rekreačním středisku Holany. Počasí se opět vydařilo a sluníčko nám tak svítilo, že připravený program pro děti byl bezezbytku naplněn a obohacen koupáním v místním bazénu. Po celou dobu pobytu se uskutečnilo nejen vzdělávání pěstounů, ale i spousta společných aktivit. Pro účastníky jsou k dispozici fotografie z této akce v části "Fotogalerie". Z reakcí všech zúčastněných pěstounů bylo vidět, že si odnesli nové poznatky, zkušenosti a děti zase sportovní zážitky a navázání nebo upevnění kamaradských vztahů. Celý pobyt přinesl písemné a především osobní pozitivní ohlasy, za které všem děkujeme.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Letní pobyt dětí na Valše u Počátek

06.09.2016

Letní prázdninový pobyt Valcha u Počátek 8. – 14. srpna 2016

Každé léto naše Poradenské centrum pořádá letní prázdninové pobyty pro děti. Letos jsme znovu navštívili rekreační středisko „Valcha" u Počátek, které nás oslovilo krásnou okolní přirodou. Náš pobyt byl tematicky zaměřen na šmoulí život a nazván „Šmoulové“. Celkem se pobytu zúčastnilo 37 dětí od 6 do 17 let, které byly rozděleny do dvou kategorií a 4 oddílů dle věku.  V rámci příjemně strávených sedmi dnů jsme navštívili plavecký bazén, muzeum „Pekla, mučírny" a "Svět kuriozit“ v nedalekém Pelhřimově, hotýlek ve stylu první republiy s rozlehlým parkem v Počátkách a studánku sv. Kateřiny.  V rámci večerního programu se uskutečnily diskotéky a soutěž „ÚSMĚV HLEDÁ PĚVECKOU HVĚZDIČKU“, kdy hvězdná porota na závěr vyhlasila vítěze ve dvou kategoriích. Během dne si děti užily mnoho zábavy, sportovních i společenských her a táborových dovedností

Po celou dobu pobytu jsme všichni fotili, takže se můžete pokochat a výsledek posoudit v sekci „Fotogalerie“. Je zřejmé, že děti mají spoustu zážitků a vzpomínek, které jim už nikdo nevezme. Budeme rádi, když příští rok uvidíme nejen ty naše známé tváře, ale přivítáme i nové členy do našeho dětského pobytového týmu.

Tým pracovníků Poradenského centra "ÚSMĚV"

 

 

Pobyt dětí v Jesenici

27.07.2016

Pobyt dětí v Jesenici 16.- 24.7.2016

Prázdniny jsou v plném proudu a tým pracovníků Poradenského centra prožil spolu s 65 dětmi ve věku 5 až 17 let nezapomenutelné zážitky v rekreačním středisku Pod Kempem. Devítidenní pobyt se nesl v duchu příběhu Asterixe a Obelixe - Cesara a Kleopatry, kdy děti plnily jednotlivé úkoly a sbíraly body do úsměvácké hry, která byla na závěrečném galavečeru vyhodnocena.  Společně strávené dny byly okořeněny výletem do železničního muzea v Lužné u Rakovníka a na závěr olympijským kláním. Počasí nám přálo, takže jsme mohli, kromě malého bazénu v areálu, využívat i vody nedalekého Velkého rybníku, ze kterého vytéká Rakovnický potok. Z reakcí dětí bylo vidět, že se pobyt vydařil, za což patří dík všem, kteří se na realizaci podíleli. 

Fotodokumentaci z pobytu naleznete v sekci "Fotogalerie"

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

 

Vzdělávací pobyt v Holanech 5.-8.5.2016

16.05.2016

Vzdělávací pobyt v Holanech 5.-8. května 2016 - se opět vydařil

V tomto roce se poprvé uskutečnil vzdělávací čtyřdenní pobyt - seminář pro osoby pečující/pěstouny v rekreačním středisku Holany, kterého se zúčastnilo 37 dospělých a s nimi 32 dětí ve věku 2 roky až 17 let. Počasí se opravdu vydařilo a sluníčko se poprve letos opravdu snažilo, takže připravený program pro děti byl bezezbytku naplněn. V pátek se uskutečnil společný táborák s opékáním buřtů a v sobotu rodinná vědomostní soutěž. Pro účastníky jsou k dispozici fotografie z této akce v části "Fotogalerie". Z reakcí všech zúčastněných pěstounů bylo vidět, že si odnesli nové poznatky, zkušenosti a děti zase sportovní zážitky a navázání nebo upevnění kamaradských vztahů. Celý pobyt přinesl i písemné pozitivní ohlasy, za které všem děkujeme.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Dar rodičů dětí Mateřské školy Sluneční

15.12.2015

Dar rodičů dětí Mateřské školy Sluneční pro Poradenské centrum.

Dnes 15.12.2015 se v Uhřiněvsi v Mateřské škole Sluneční 1550/20 uskutečnilo milé setkání s dětmi, na kterém paní ředitelka Renáta Pecáková předala výkonné ředitelce Poradenského centra pro rodinu a děti -"ÚSMĚV", z.s. paní Bc. Michaele Vydrové finanční částku 3.240,-Kč, kterou věnovali rodiče dětí navštěvujících tuto školku, na zakoupení drobných dárků pro děti z pěstounských rodin při příležitosti konání vánoční besídky dne 18.12.2015 v Městském kulturním středisku „Labuť“.

Mnohokrát, jménem dětí z pěstounských rodin, děkujeme paní ředitelce za organizaci sbírky a všem dárcům za příspěvek.

             Tým pracovníků Poradenského centra

Zpátky do WESTERNU aneb žijeme ve westernovém městečku

13.08.2015

Zpátky do WESTERNU, aneb žijeme ve westernovém městečku

  na Valše u Počátek 3. až 9. srpna 2015

 

Každé léto naše Poradenské centrum pořádá letní prázdninové pobyty pro děti. Většinou jezdíme na místa, kde to již známe. Letos jsme se vydali prozkoumat něco nového, kde jsme ještě s dětmi nebyli. Rekreační středisko „Valcha“ bylo velmi pěkné a pro naše účely nám po všech stránkách velice vyhovovalo. Okolní příroda byla víc než krásná a tak bylo stále co navštěvovat a objevovat. Největším úspěchem našeho objevování bylo přírodní koupaliště uprostřed lesa s vlastním ostrůvkem, kde žádné obydlí nebylo a my jsme si tak mohli křičet, skákat a dovádět jak se nám jen zachtělo a nikoho jsme tím nerušili. Náš pobyt byl tematicky zaměřen „Zpátky do westernu“. Toto téma jsme vybrali v návaznosti na nedaleké westernové městečko, kam byl naplánovaný i celodenní výlet.

Každé ráno a každý večer jsme měli nástup, kde byly přítomny všechny děti. Ráno se oznámil program dne a večer bylo vyhodnocení spojené s odměnami a tresty. Zjistili jsme, že trest v podobě dřepů, či uklízení už tolik nefunguje, takže naše kolegyně přišla na nový způsob, který fungoval a děti si tak nezapomínaly čepice, batůžky, nebyly vulgární apod. Co bylo tím zázrakem? Nic jednoduššího než prostá lžička rybího tuku. Celkem 36 dětí bylo rozděleno do 6 oddílů dle věku. Každý oddíl měl svého vedoucího po celou dobu pobytu. V 1. a 2. oddíle bylo 9 nejmenší ch dětí ve věku 6 - 8 let. Ve 3. a 4. oddíle celkem 17 dětí ve věku 9 - 13 let a oddíly 5. a 6. měly nejstarší děti, „naše puberťáky“, kterých bylo 10.

Abychom děti namotivovali na cestu do westernového městečka, tak jsme jim celý den vyprávěli o různých dovednostech indiánů a kovbojů a večer jsme uspořádali pravý westernový country bál, který se odehrával v kostýmech přivezených dětmi z domova. Na country bál byl vstup pouze s maskou, takže kdo masku neměl s tím jsme jí společně vyrobili, aby si to všechny děti naplno užily. Výlet se vydařil nad naše očekávání. Děti si mohly vyzkoušet rýžování zlata, střílení z luku, házení tomahawkem a nožem. Po celou dobu se nám věnoval starosta westernového městečka. Nejprve dětem vyprávěl historii, dále nám ukázal jak to v městečku funguje a pak jsme se věnovali určitým dovednostem. Na konci programu nám ukázal práci s lasem do kterého děti chytal, tak jak se to dělá s divou zvěří. Poté měly možnost nakoupit si v místním obchodě drobné suvenýry. Děti byly nadšené a odjížděli jsme zpět na Valchu všichni příjemně unaveni, protože program v horkém počasí byl náročný. 

Nejoblíbenějším večerním programem, samozřejmě po diskotéce, bylo promítání. Náš vedoucí Pepa, který se nám vždy postará o zábavu, se svojí technikou připravil letní kino, které děti opravdu ocenily. Dopoledne jsme měli s dětmi poznávací program a to např. vesnici Počátky, výrobnu knoflíků, továrničku na výrobu ponožek a hotýlek ve stylu první republiky, kde byl i rozlehlý park. Okolí Počátek nabízí také spousty turistických cest. S dětmi jsme se vydali ke studánce sv. Kateřiny, další jsme z časových důvodů nestihli, ale doufáme, že se nám to podaří příští rok. Odpolední program byl v parném počasí vždy zasvěcen vodě. Letos nám počasí opravdu přálo a tak jsme mohli využívat nedaleký rybník, který je nově rekonstruovaný a vhodný pro děti. Koupání jsme si s dětmi oživili různými pomůckami do vody a vodními hrami. Pro malé děti byl nejvhodnější bazén, který byl přímo v areálu rekreačního zařízení. Program byl i obohacen táborovými dovednostmi, jako byly etapové hry v lese, geocaching, hra po azimutech s buzolou, učení uzlů a různé výtvarné a pracovní činnosti. Nejoblíbenější činností 1. a 2. oddílu bylo malování na sádrové odlitky, 3. -4. oddílu aerobik a různé tanečky v bazénu a na prvním místě 5. – 6. oddílu bylo pobývání u rybníka pod heslem „Hlavně když nemusím nic dělat“. Tento postřeh vyšel z obrázků, které nám děti namalovaly na téma co se vám, zde nejvíce líbilo.

Po celou dobu pobytu jsme všichni fotili jako zběsilí, takže se můžete pokochat a výsledek posoudit v sekci „Fotogalerie“. Je jasné, že děti mají spoustu zážitků a vzpomínek, které jim už nikdo nevezme. Budeme rádi, když příští rok uvidíme nejen ty naše známé tváře, ale i nové členy do našeho dětského pobytového týmu.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

 

 

Cesta kolem Světa za 5 dní v Doksech

25.07.2015

Cesta kolem Světa za 5 dní v Doksech 18. až 24. července 2015

Poradenské centrum „ÚSMĚV“ pořádalo pro děti z pěstounských rodin od 18. do 24. 7. 2015 letní pobyt v Doksech. Město Doksy se nachází v jižní části okresu Česká Lípa, v Libereckém kraji. Zejména v letních měsících jde o jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších rekreačních středisek České republiky. Leží na břehu Máchova jezera, které je oklopeno vrchy Ralské pahorkatiny se zříceninami kdysi pyšných hradů, z nichž nejznámější Bezděz je nedílnou součástí tohoto kraje a cílem většiny výletníků. Našeho pobytu „Cesta kolem Světa za 5 dní“ se zúčastnilo celkem 42 dětí, které vyrůstají v pěstounských rodinách. Ubytování bylo zajištěno v zařízení Termit25, stravování v příjemné restauraci v areálu celého objektu. Nutno zmínit, že strava byla vynikající, skoro jako od našich maminek a babiček. Restaurace nabízela příjemné posezení s terasou a výhledem na romantickou siluetu hradu Bezděz. Každý den děti vcházely branou do různých kontinentů a cizích zemí. Rozděleni do pěti skupin – tematicky pojmenovaných např. Lvi, Fogani apod. – vytvářely vlastní deníky, kam si dle indicií za branou pak doplňovaly různé malůvky a vpisovaly informace k dané zemi či kontinentu. Nejkrásnější práce čekala samozřejmě odměna. V průběhu dne bylo pro děti zajištěno sportovní vyžití. V areálu bylo několik hřišť pro beach volejbal, kde se hrála zejména přehazovaná, hřiště pro fotbal, nohejbal, florbal. Všechna hřiště byla denně využita pro zmíněné aktivity. Mladší děti stavěly různé výtvory z písku. Starší děti pak měly možnost lézt po „pavoučí síti“ a horolezecké stěně. Pro děti jsme pořádali různá sportovní utkání jako např. sumo zápasy, přetahovanou apod. Celý pobyt byl ve znamení tropických veder, proto nedílnou součástí pobytu bylo koupání a to jak v místním bazénu, tak v nedalekém jezeře. U dětí bylo dbáno na pitný režim, který byl zajišťován po celý den. Máme za to, že děti si pobyt užily. My dospělí budeme vzpomínat na krásně strávené léto v Doksech a na úsměvy našich milých dětí.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

 

Další fotografie z akce již naleznete na našem webu v sekci "FOTOGALERIE".

Strana:

Poradenské centrum pro rodinu a děti -"ÚSMĚV", z.s. sídlo: Na Kavčí skále 1695/18, 251 01 Říčany u Prahy,  IČO:01286757                   kancelář: Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany u Prahy, telefon: +420 727 935 241+420 727 935 242,                                                                             e-mail: info@usmev-ricany.cz , webové stránky: usmev-ricany.cz                                                                                                                          Bankovní spojení RB: č.ú. 7428732001/5500                                      Datová schránka ID: nfa6ya5              

Člen Asociace Dítě a rodina

 

 

 

Sponzoři   Ke stažení   Kontakty   Ohlasy   Aktuality   Zimní aktivity-děti   Letní aktivity-děti   Přednášky, kurzy a školení   Domů