Adventní čas s Úsměvem 2017

03.11.2017

Adventní čas s Úsměvem pro vás přináší opět dva dárky

Tým Poradenského centra pro vás připravil v adventním čase

           tradiční vánoční besídku, která je určena pro všechny děti z pěstounských rodin a bude se konat 15.12.2017 od 15.00 hodin v Kulturním středisku "Labuť" v Říčanech (ul. 17.listopadu 214/14, Říčany u Prahy)

a dále překvapení v podobě "II. Adventního koncertu s Úsměvem", který se uskuteční v říčanském kostele sv. Petra a Pavla v sobotu 9.12.2017 v 16.00 hodin pro pěstounské rodiny i širokou veřejnost. Adventní skladby zazpívá patronka Úsměvu Markéta Fassati Mátlová s komorním sborem Camera Chabra vedeným sbormistrem Prof. Lubomírem Mátlem a sborem složeným z pěstounských dětí za doprovodu harfového kvarteta Prah-a-harP a Drahomíry Matznerové - varhany. Celým programem bude provázet Alexander Hemala.

Těšíme se na příjemné setkání s vámi všemi. 

                                  

  

Letní pobyt dětí na Orlíku - srpen 2017

26.09.2017

Letní pobyt dětí na Orlíku

V polovině srpna (12.-19.08.2017) se uskutečnil další letní pobyt dětí z pěstounských rodin v rekreačním středisku Loužek u orlické přehrady. Pobytu, kterým se prolnula hra pod názvem "Cesta kolem světa", se zúčastnilo 25 dětí ve věku 6 až 17 let.

Na počest pobytu složily děti tuto báseň:

"Tenhle tábor, ten byl nej, pojedeme zas na jinej. 

Až se zase sejdeme, moc si to užijeme. 

Máme mnoho zážitků z přehrady a Orlíku. 

Lenka, Kačus, Monika, hlídali nás z velika. 

Už je to vše za námi, přežijeme jen s fotkami. 

Vzpomínky nám zůstanou, bolet jednou přestanou. 

Příští rok zas s úsměv, na tábor si zajedem." 

Pro hru byly děti rozděleny do 5 skupin z nichž každá připravila program k zadanému státu. Cestovali jsme mašinkou, kterou jsme společně vytvořili a děti si sbíraly po celou dobu pobytu body, které se jim na závěrečné diskotéce proměnily v táborové peníze, za které si mohly zakoupit hezké dárky. Uskutečnili jsme též výlet parníkem na zámek Orlík.                                     

Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání i v roce 2018.

Fotografie z pobytu naleznete na webových stránkách Úsměvu v odkazu "fotogalerie"

Rekreačně výchovný pobyt - červenec 2017

25.07.2017

Rekreačně výchovný pobyt v Jesenici u Rakovníka

V polovině července (15.-22.07.2017) se uskutečnil rekreačně výchovný pobyt dětí z pěstounských a sociálně znevýhodněných rodin v rekreačním středisku v Jesenici u Rakovníka. Pobytu, jehož motem byl „Hrabě Drákula“, se zúčastnilo 68 dětí ve věku 6 až 17 let. Během několika společně strávených dní, které doprovázelo velmi proměnlivé počasí, děti plnily celou řadu připravených úkolů při odhalování historie transylvánského hradu hraběte Drákuly. Pro děti byla připravena pracovníky ÚOOZ, odd. kybernetické kriminality výchovná přednáška o nástrahách kybernetického prostoru (Facebook, Twitter, Badoo, LinkedIn atd.) pro nezletilé, obrana a prevence v souvislosti s rozšiřující se kybernetickou trestnou činností. Dále se uskutečnil celodenní výlet do plzeňské ZOO. Pro děti bylo připraveno opékání buřtů, koupaní v bazénu i rybníku, celá řada sportovních aktivit a velmi populární dvě diskotéky se světelnými efekty. Děti z prvního a druhého družstva měly neopakovatelnou možnost se setkat a vyfotit s Lukášem Krpálkem českým reprezentantem v judu, olympijským vítězem z roku 2016 v Rio de Janeiro, mistrem světa z roku 2014 v Čeljabinsku a dvojnásobným mistrem Evropy mezi seniory, který Jesenici navštívil. Z pobytu si děti odvezly spoustu zážitků, nová přátelství a odměny, které pro ně byly připraveny dle umístění v rámci pobytové hry, sportovních aktivit a bodování úklidu pokojů. Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání i v roce 2018.

Fotografie z pobytu naleznete na webových stránkách Úsměvu v odkazu "fotogalerie"

První příměstský tábor s ÚSMĚVEM

17.07.2017

První příměstský tábor s ÚSMĚVEM

Od pondělí 10. července do pátku 14. července 2017 se uskutečnil první příměstský tábor s ÚSMĚVEM. Pestrý program byl pro děti připraven od 8.00 do 17.30 hodin. 

"Jsme parta pěti dětí, Kačka s Lenkou už k nám letí. Kosťata si zapomněly, velkou hru nám připravily. Na Hlásku jsme zíraly, postupně jí dobily. Poklad nyní hledáme a na oběd už čekáme. Dlouhá cesta čeká nás, převozník už vítá zas. Oběd v bříšku máme hned, odpočívá celý svět. Sluníčko svítí jako blázen, odpoledne máme bazén. Mašinkou jedeme k tobě maminko, mám odřené kolínko. Občas byla taky zima, ale s Úsměvem to bylo príma."

Fotografie naleznete na webových stránkách v odkazu fotogalerie.

Dětský den s Úsměvem

12.06.2017

Dětský den a Žirafa s Úsměvem

V sobotu 2. června 2017 od 14.00 hodin jsme v Říčanech zorganizovali pro děti "Dětský den s Úsměvem". Děti plnily zajímavé úkoly a sbíraly body, za které si poté mohly vybrat zajímavé odměny. Pro děti i jejich doprovod bylo připraveno malé občerstvení s hudebním doprovodem. Počasí nám ten den opravdu přálo, takže jsem si užili dostatek sluníčka i zábavy.

V neděli 3. června 2017 se uskutečnilo setkání vítězů soutěže v rámci Vánoční besídky v zabavním centru Žirafa v Čestlicích. Děti si zde opravdu užily spostu zábavy

Fotografie naleznete na webových stránkách v odkazu fotogalerie.

Pec p/Sněžkou na lyžích - březen 2017

05.04.2017

Pec p/Sněžkou na lyžích

Letošní jaro jsme s našimi dětmi z pěstounských rodin přivítali ve Ski areálu Pec pod Sněžkou, kde jsme si užili opravdu nádherné dny plné sluníčka a příjemného lyžování na volných sjezdovkách. Opět se nám, díky našim instruktorům, podařilo nelyžující děti zařadit mezi lyžaře. Pobyt byl pro všechny úžasný, a proto jsme odjížděli s pocitem příjemně strávených dní na posledním sněhu. Naše přání bylo : „Rádi se zase do Pece vrátíme“.

 

TepFaktor 2017

01.03.2017

TepFaktor

V neděli 26. února 2017 jsme si společně s 16ti dětmi užili skvělý výlet do TepFaktoru kousek za Prahou. Den utekl jako voda, protože činností a aktivit bylo spousty a děti si opravdu měly možnost vyzkoušet takovou fyzickou zdatnost, jako málo kde. Odměnou za jejich snažení byl pro každého diplom a společná medaile.

 Velké poděkování patří panu majiteli, Tomáši Chroustovi, který věnoval tento úžasný zážitek našim dětem jako dárek k Vánocům. TepFaktoru se tedy zúčastnily ty děti, které zvítězily v soutěžích na vánoční besídce.

 

PŘEDSTAVUJEME VÁM PATRONKU ÚSMĚVU

06.12.2015

Je nám ctí vám představit patronku ÚSMĚVU Mgr.A. Markétu Mátlovou.

Markéta Mátlová je sopranistka, která i přes své mládí patří k evropské špičce a řadí se mezi nejvyhledávanější umělce ve svém oboru. Úspěch sklízí nejen na českých pódiích, ale i na zahraničních scénách a nesmírné oblibě se těší zejména v Itálii, Německu, Rusku a u náročných asijských posluchačů v Číně a Japonsku. Její hlasový rozsah, bravurní technika a v neposlední řadě i multižánrové pojetí hudby nabízejí unikátní kulturní zážitek, který pravidelně oceňuje odborná i široká veřejnost. Magisterský titul získala na prestižní Hudební Akademii múzických umění v Praze, obor operní zpěv, který absolvovala pod vedením doc. Magdaleny Hajóssy. Vyhrála také několik mezinárodních soutěží (Emmy Destinn Competition London, Ad honorem Mozart, aj.) Markéta Mátlová vystupuje také s výjimečným seskupením SMS* project /Special Music Style/, které tvoří spolu s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným a aranžérem Jiřím Škorpíkem. Úzce spolupracuje s uznávaným fotografem Jadranem Šetlíkem, se kterým vytvořili ojedinělý projekt Souznění Árií a Portrétů. Vydala také několik CD, přičemž nejnovější z nich se jmenuje Simple Thing a jedná se o výběr světových filmových melodií v originálním aranžmá spolu s její autorskou prvotinou, která dala celému CD i stejnojmenný název - Simple Thing.

  Po kliknutí na odkaz "Patronka ÚSMĚVU" budete přeneseni do jejího uměleckého světa
prezentovaného na webových stránkách.

 

Na Astře proběhl 10.-13.11.2016 poslední vzdělávací pobyt tohoto roku.

19.11.2016

Vzdělávací pobyt 10.-13. listopadu 2016 měl velký úspěch

V tomto roce se poprvé uskutečnil vzdělávací čtyřdenní pobyt - seminář pro osoby pečující/pěstouny v hotelovém zařízení Astra, kterého se zúčastnilo 30 dospělých a s nimi 24 dětí ve věku 1,5 roku až 16 let. Zažili jsme zimu a první sníh, ale připravený program děti zahřál a pěstouni měli možnost se plně věnovat připraveným tématům. Z reakcí většiny zúčastněných pěstounů bylo vidět, že si odnesli nové poznatky, zkušenosti a děti zase spoustu zážitků s navázáním nových kamaradských vztahů. Seminář přinesl i osobní a písemné pozitivní ohlasy, za které všem děkujeme. Vzhledem k tomu, že byl tento vzdělávací pobyt i posledním v roce 2016, tak se s vámi všemi těšíme na viděnou i v tom novém roce 2017.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Podzimní prázdninový pobyt dětí v Holanech

01.11.2016

Podzimní prázdniny se v Holanech opět vydařily.

Tak jako už každoročně, i letos jsme společně s dětmi strávili podzimní prázdniny v rekreačním středisku Holany, tentokrát v duchu „Pirátů na palubě Černé perly“. Děti se ocitly ve světě pirátů a zajímavého příběhu o ostrově duchů. Kromě bohatého programu, jsme hodně sportovali, soutěžili a samozřejmě nechyběla také závěrečná Halloweenská diskotéka v pirátských maskách. Počasí nám přálo, takže jsme si společně s dětmi pětidenní pobyt patřičně užili. Už nyní se těšíme na další, tentokrát již zimní, pobyt s dětmi!

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

  

Vzdělávání pěstounů na přechodnou dobu

19.09.2016

Vzdělávání pěstounů na přechodnou dobu 

V polovině září se již podruhé v letošním roce uskutečnil, v krásném lázeňském prostředí, pobytový vzdělávací seminář pro pěstouny na přechodnou dobu. Protože jsme si užili slunečné počasí, strávili jsme s miminky příjemné chvíle na procházkách. Pěstouni tak měli možnost si nejen na chvilku odpočinout, ale dozvědět se především spoustu zajímavých informací. Všem se opět moc líbilo, a tak nezbývá než dodat, že budeme rádi, když se zase ve stejném počtu v příštím roce sejdeme.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Vzdělávací pobyt v Holanech 8.-11.9.2016

19.09.2016

Vzdělávací pobyt v Holanech 8.-11. září 2016 měl opět úspěch

Po odpočinkovém létě se uskutečnil v hojném počtu další vzdělávací čtyřdenní pobyt - seminář pro osoby pečující/pěstouny v rekreačním středisku Holany. Počasí se opět vydařilo a sluníčko nám tak svítilo, že připravený program pro děti byl bezezbytku naplněn a obohacen koupáním v místním bazénu. Po celou dobu pobytu se uskutečnilo nejen vzdělávání pěstounů, ale i spousta společných aktivit. Pro účastníky jsou k dispozici fotografie z této akce v části "Fotogalerie". Z reakcí všech zúčastněných pěstounů bylo vidět, že si odnesli nové poznatky, zkušenosti a děti zase sportovní zážitky a navázání nebo upevnění kamaradských vztahů. Celý pobyt přinesl písemné a především osobní pozitivní ohlasy, za které všem děkujeme.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Letní pobyt dětí na Valše u Počátek

06.09.2016

Letní prázdninový pobyt Valcha u Počátek 8. – 14. srpna 2016

Každé léto naše Poradenské centrum pořádá letní prázdninové pobyty pro děti. Letos jsme znovu navštívili rekreační středisko „Valcha" u Počátek, které nás oslovilo krásnou okolní přirodou. Náš pobyt byl tematicky zaměřen na šmoulí život a nazván „Šmoulové“. Celkem se pobytu zúčastnilo 37 dětí od 6 do 17 let, které byly rozděleny do dvou kategorií a 4 oddílů dle věku.  V rámci příjemně strávených sedmi dnů jsme navštívili plavecký bazén, muzeum „Pekla, mučírny" a "Svět kuriozit“ v nedalekém Pelhřimově, hotýlek ve stylu první republiy s rozlehlým parkem v Počátkách a studánku sv. Kateřiny.  V rámci večerního programu se uskutečnily diskotéky a soutěž „ÚSMĚV HLEDÁ PĚVECKOU HVĚZDIČKU“, kdy hvězdná porota na závěr vyhlasila vítěze ve dvou kategoriích. Během dne si děti užily mnoho zábavy, sportovních i společenských her a táborových dovedností

Po celou dobu pobytu jsme všichni fotili, takže se můžete pokochat a výsledek posoudit v sekci „Fotogalerie“. Je zřejmé, že děti mají spoustu zážitků a vzpomínek, které jim už nikdo nevezme. Budeme rádi, když příští rok uvidíme nejen ty naše známé tváře, ale přivítáme i nové členy do našeho dětského pobytového týmu.

Tým pracovníků Poradenského centra "ÚSMĚV"

 

 

Pobyt dětí v Jesenici

27.07.2016

Pobyt dětí v Jesenici 16.- 24.7.2016

Prázdniny jsou v plném proudu a tým pracovníků Poradenského centra prožil spolu s 65 dětmi ve věku 5 až 17 let nezapomenutelné zážitky v rekreačním středisku Pod Kempem. Devítidenní pobyt se nesl v duchu příběhu Asterixe a Obelixe - Cesara a Kleopatry, kdy děti plnily jednotlivé úkoly a sbíraly body do úsměvácké hry, která byla na závěrečném galavečeru vyhodnocena.  Společně strávené dny byly okořeněny výletem do železničního muzea v Lužné u Rakovníka a na závěr olympijským kláním. Počasí nám přálo, takže jsme mohli, kromě malého bazénu v areálu, využívat i vody nedalekého Velkého rybníku, ze kterého vytéká Rakovnický potok. Z reakcí dětí bylo vidět, že se pobyt vydařil, za což patří dík všem, kteří se na realizaci podíleli. 

Fotodokumentaci z pobytu naleznete v sekci "Fotogalerie"

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

 

Vzdělávací pobyt v Holanech 5.-8.5.2016

16.05.2016

Vzdělávací pobyt v Holanech 5.-8. května 2016 - se opět vydařil

V tomto roce se poprvé uskutečnil vzdělávací čtyřdenní pobyt - seminář pro osoby pečující/pěstouny v rekreačním středisku Holany, kterého se zúčastnilo 37 dospělých a s nimi 32 dětí ve věku 2 roky až 17 let. Počasí se opravdu vydařilo a sluníčko se poprve letos opravdu snažilo, takže připravený program pro děti byl bezezbytku naplněn. V pátek se uskutečnil společný táborák s opékáním buřtů a v sobotu rodinná vědomostní soutěž. Pro účastníky jsou k dispozici fotografie z této akce v části "Fotogalerie". Z reakcí všech zúčastněných pěstounů bylo vidět, že si odnesli nové poznatky, zkušenosti a děti zase sportovní zážitky a navázání nebo upevnění kamaradských vztahů. Celý pobyt přinesl i písemné pozitivní ohlasy, za které všem děkujeme.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

Strana:

Poradenské centrum pro rodinu a děti -"ÚSMĚV", z.s. sídlo: Na Kavčí skále 1695/18, 251 01 Říčany u Prahy,  IČO:01286757                   kancelář: Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany u Prahy, telefon: +420 727 935 241+420 727 935 242,                                                               e-mail: info@usmev-ricany.cz , webové stránky: usmev-ricany.cz                                                                                                                   Bankovní spojení RB: č.ú. 7428732001/5500                                                                                 Datová schránka ID: nfa6ya5              

Člen Asociace Dítě a rodina

 

 

 

                                                                                                                        

Sponzoři     Ke stažení     Kontakty     Ohlasy     Aktuality     Zimní aktivity-děti     Letní aktivity-děti     Přednášky, kurzy a školení     Domů