Mělnické masopustní setkání pěstounů na přechodnou dobu.

26.02.2019

Mělnické masopustní setkání pěstounů na přechodnou dobu.  

 Ve čtvrtek 21.2.2019 se uskutečnilo masopustní setkání našich pěstounů na přechodnou dobu, které se velmi vydařilo, o čemž svědčí pozitivní ohlasy.  Uvádíme jeden z nich:

 Dobrý den "Úsměve",

posílám krásný pozdrav z Mělníka. Ráda bych se podělila o další setkání nás pěstounů. Čtvrteční dopoledne jsme se sešli na obvyklém místě. Toto setkání bylo motivováno Masopustem. Nechyběla přednáška s pracovnicí muzea. Povídali jsme si o krajových zvycích. Vše bylo doplněno fotografiemi z masopustního průvodu. Už u příchodu paní Černé jsme byli pochváleni, že v občerstvení nechybí koblihy. Jako obvykle se hovor stočil k našim nejmenším. Povídání a sdělování se protáhlo do odpoledních hodin. Poděkování opět patří paní Zappové, která vše zajistila a připravila. Již se těšíme na další setkání. 

Wera Veselá

Zapojení do programu GIVT

17.12.2018

Vstup Poradenského centra do projektu GIVT.cz

Pozvánka na vánoční setkání 2018 v Říčanech

01.12.2018

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ S ÚSMĚVEM 2018

 Vážení přátelé a členové naší velké úsměvácké rodiny,

   opět se nám rok s rokem schází a v příjemném čase adventním si Vás dovolujeme pozvat na naše  "Vánoční setkání". Při této příležitosti Vám přejeme požehnané vánoce a do nového roku 2019 pevné zdraví s úspěchy v osobním i pracovním životě.

Tým pracovníků Poradenského centra

Vánoční posezení na Mělníku 2018

30.11.2018

VÁNOČNÍ POSEZENÍ S ÚSMĚVEM PRO PĚSTOUNY NA

PŘECHODNOU DOBU V ROCE 2018

 Ve čtvrtek 13.12.2018 se od 12.00 hodin uskuteční vánoční posezení s pěstouny na přechodnou dobu v Domově mládeže na adrese Na Polabí 2778, Mělník.

Na setkání s vámi se těší tým pracovníků Poradenského centra "ÚSMĚV".

Podzimí prázdninový pobyt s dětmi ve Zlenicích

30.10.2018

Podzimní prázdninový pobyt ve Zlenicích - 27.-30.10.2018

Rok se s rokem opět sešel a my jsme společně s dětmi strávili podzimní prázdniny v penzionu Sázavka v nedalekých Zlenicích. Program byl tematicky zaměřen na rytíře, kteří se utkali v několika soutěžích o ruku spanilé princezny Sáby I. Kromě toho, jsme hodně sportovali, soutěžili a samozřejmě byla připravena i závěrečná diskotéka. Nechyběl také celodenní výlet, kdy jsme vlakem jeli do Benešova a ekovláčkem na zámek Konopiště. Závěrem si děti připravily dýně, které večer venku rozsvítily a tím navodily Helloweenskou atmosféru. Tento pobyt jsme si opět všichni velmi užili a už nyní se těšíme na další, tentokrát již zimní-lyžařský.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

    

Týden pěstounství 2018 s ÚSMĚVEM

14.09.2018

Týden pěstounství ve Středočeském kraji s ÚSMĚVEM

se konal 13. září 2018

Čtvrteční odpoledne v rámci „Týdne pěstounství“ proběhlo také v Říčanech a to na prostorné zahradě Poradenského centra pro rodinu a děti „Úsměv“. Do příprav akce s podtitulem "Otevřená zahrada dětem s Úsměvem, aneb vyrob si své mávátko" se zapojily všechny pracovnice Úsměvu a to jak samotnou výzdobou zahrady, naaranžováním stolů s propagačními materiály, tak i drobným občerstvením, které samy napekly. Pro veřejnost byly připraveny k posezení stoly a lavice, které nám zdarma zapůjčil Sbor dobrovolných hasičů ze Všestar u Říčan. Děti si mohly vyrobit své mávátko a odnést si z akce balónek. I když nám počasí zrovna příliš nepřálo a začalo lehce pršet, nás to však neodradilo a košatá jabloň nám poskytla příjemné zákoutí k povídání. Nebýt deště, určitě by zájem o téma pěstounství byl větší, nicméně i tak můžeme říct, že nás účast mile potěšila. Budeme se opět těšit na tuto akci Středočeského kraje v příštím roce.

 

Týden pěstounství Středočeského kraje

25.07.2018

"TÝDEN PĚSTOUNSTVÍ STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2018" 

Poradenské centrum pro rodinu a děti - "ÚSMĚV", z.s. v rámci programu "Týden pěstounství Středočeského kraje 2018" zve všechny zájemce dne 13. září 2018 od 14.00 do 16.00 hodin na "Otevřenou zahradu dětem s Úsměvem, aneb vyrob si své mávátko"           (Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany).

 

 

Vzdělávací semináře v prvním pololetí roku 2018

13.06.2018

  Vzdělávání pěstounů a pěstounů na přechodnou dobu v první polovině roku 2018

V měsíci březnu a dubnu se uskutečnily dva jednodenní semináře v říčanském hotelu Pavilon a v polovině května se uskutečnil, v příjemném prostředí hotelu Astra, první letošní pobytový vzdělávací seminář pro pěstouny. Následoval vzdělávací pobyt v bezprostřední blízkosti Máchova jezera ve Starých Splavech.  V červnu naše Poradenské centrum uspořádalo již velmi populární vzdělávací seminář pro pěstouny na přechodnou dobu, tentokrát však v hotelu Astra. Dále se ukutěčnil tradiční vzdělávací program ve Zlenicích u řeky Sázavy. Někteří účastníci uvítali i možné zapůjčení kajaku pro cestu po řece ze Sázavy do Zlenic. V letošním roce je opravdu neuvěřitelné, že jsme si na všech pobytech užili krásné slunečné počasí a strávili jsme společně chvíle plné nových informací, ale i společného a příjemného posezení s výměnou zkušeností. Dle získaných ohlasů se všem se opět pobytové vzdělávání moc líbilo, a tak nezbývá než dodat, že budeme rádi, když se zase v hojném počtu sejdeme i v příštím roce.

Tým pracovníků Poradenského centra „ÚSMĚV“

 

TEPfaktor 2018

20.03.2018

TepFaktor 2018 - "překonejte sami sebe!"

Díky opětovnému sponzorskému daru, jsme měli možnost navštívit v neděli 17. března 2018 zábavné centrum TEPfaktor. Tohoto zážitku se letošní rok účastnilo 25 dětí za doprovodu 4 vedoucích. Den utekl jako voda, protože činností a aktivit bylo opravdu mnoho a děti si měly možnost vyzkoušet tak náročnou fyzickou zdatnost, jako málo kde. Odměnou za jejich snažení byl pro každého diplom a sladká odměna.

Velké poděkování patří panu majiteli, Tomáši Chroustovi, který věnoval tento úžasný zážitek našim dětem jako dárek k Vánocům. TepFaktoru se tedy zúčastnily ty děti, které zvítězily v soutěžích na vánoční besídce.

 

Monínec 2018

10.03.2018

Monínec 2018 na lyžích

Letošní jarní prázdniny jsme s našimi dětmi z pěstounských rodin trávili dvakrát ve Ski areálu Monínec, kde jsme si užili lyžování. Opět se nám, díky našim instruktorům, podařilo nelyžující děti zařadit mezi lyžaře.

První pobyt se konal v termínu 18.-23-2.2018, kterého se zúčastnilo 23 dětí. Na tomto pobytu bylo více starších dětí a lyžařů. Odpočinkový den jsme strávili v bazénu, příjemnou procházkou a na závěr pořádnou koulovačkou. Zpestřením závěru „nelyžařského“ dne, bylo večerní lyžování s diskotékou na svahu.

Druhý pobyt se konal v termínu 4.-9.3.2018, kterého se zúčastnilo 28 dětí, kde byly děti i předškolního věku, které se spíše seznamovaly s lyžemi a raději upřednostňovaly bobování. Odpočinkový den jsme trávili v Táboře, kde byla prohlídka čokoládového muzea, muzea lega a pohádkové říše. Po celou dobu pobytu jsme navštěvovali v rámci relaxace bazén, vířivku a saunu.

Na závěr se všechny děti zúčastnily lyžařských závodů a byly odměněny lyžařským vysvědčením a zmrzlinovým pohárem. Večer nesměla chybět zelená diskotéka, při které jsme všichni zažili spoustu legrace. Pobyt byl pro všechny úžasný, a proto jsme odjížděli s pocitem příjemně strávených dní na horách.

 

 

Změna kancelářských prostor Poradenského centra.

09.02.2018

UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNU ADRESY KANCELÁŘE  

  PORADENSKÉHO CENTRA

 

                 Poradenské centrum pro rodinu a děti-"ÚSMĚV", z.s. vás tímto informuje, že od 12.02.2018 dochází ke změně                     umístění jeho kanceláří.

Nová adresa: Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany u Prahy

(mapu najdete v odkazu KONTAKTY)

 

 

Zimní pobyty pro děti v roce 2018

10.01.2018

Zimní pobyty s "Úsměvem" na Monínci v roce 2018

V rámci činnosti našeho Poradenského centra pro rodinu a děti-"ÚSMĚV", z.s. vám nabízíme zimní pobyty s výukou lyžování. Od roku 2015 pořádáme každý rok 2 až 3 zimní lyžařské pobyty pro děti, kterým se věnují naši akreditovaní instruktoři. Odkaz "Zimní aktivity - děti" obsahuje podrobné informace o dvou níže uvedených pobytech.

Zde jen v kostce uvádíme, že pro rok 2018 jsme připravili dva pobyty ve Skiareálu na Monínci, a to  v termínech 18.23. 2. 2018 pro děti od 7 do 17 let s kapacitou 30 dětí a 4.9. 3. 2018 pro děti od 5 let do 17 let s kapacita 25 dětí.

V případě dotazů volejte: Kateřinu Šlajsovou -  tel.: 727 935 242 nebo piště na email: slajsova@usmev-ricany.cz

 

Adventní čas s Úsměvem 2017

03.11.2017

Adventní čas s Úsměvem pro vás přináší opět dva dárky

Tým Poradenského centra pro vás připravil v adventním čase

           tradiční vánoční besídku, která je určena pro všechny děti z pěstounských rodin a bude se konat 15.12.2017 od 15.00 hodin v Kulturním středisku "Labuť" v Říčanech (ul. 17.listopadu 214/14, Říčany u Prahy)

a dále překvapení v podobě "II. Adventního koncertu s Úsměvem", který se uskuteční v říčanském kostele sv. Petra a Pavla v sobotu 9.12.2017 v 16.00 hodin pro pěstounské rodiny i širokou veřejnost. Adventní skladby zazpívá patronka Úsměvu Markéta Fassati Mátlová s komorním sborem Camera Chabra vedeným sbormistrem Prof. Lubomírem Mátlem a sborem složeným z pěstounských dětí za doprovodu harfového kvarteta Prah-a-harP a Drahomíry Matznerové - varhany. Celým programem bude provázet Alexander Hemala.

Těšíme se na příjemné setkání s vámi všemi. 

                                  

  

Letní pobyt dětí na Orlíku - srpen 2017

26.09.2017

Letní pobyt dětí na Orlíku

V polovině srpna (12.-19.08.2017) se uskutečnil další letní pobyt dětí z pěstounských rodin v rekreačním středisku Loužek u orlické přehrady. Pobytu, kterým se prolnula hra pod názvem "Cesta kolem světa", se zúčastnilo 25 dětí ve věku 6 až 17 let.

Na počest pobytu složily děti tuto báseň:

"Tenhle tábor, ten byl nej, pojedeme zas na jinej. 

Až se zase sejdeme, moc si to užijeme. 

Máme mnoho zážitků z přehrady a Orlíku. 

Lenka, Kačus, Monika, hlídali nás z velika. 

Už je to vše za námi, přežijeme jen s fotkami. 

Vzpomínky nám zůstanou, bolet jednou přestanou. 

Příští rok zas s úsměv, na tábor si zajedem." 

Pro hru byly děti rozděleny do 5 skupin z nichž každá připravila program k zadanému státu. Cestovali jsme mašinkou, kterou jsme společně vytvořili a děti si sbíraly po celou dobu pobytu body, které se jim na závěrečné diskotéce proměnily v táborové peníze, za které si mohly zakoupit hezké dárky. Uskutečnili jsme též výlet parníkem na zámek Orlík.                                     

Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání i v roce 2018.

Fotografie z pobytu naleznete na webových stránkách Úsměvu v odkazu "fotogalerie"

Rekreačně výchovný pobyt - červenec 2017

25.07.2017

Rekreačně výchovný pobyt v Jesenici u Rakovníka

V polovině července (15.-22.07.2017) se uskutečnil rekreačně výchovný pobyt dětí z pěstounských a sociálně znevýhodněných rodin v rekreačním středisku v Jesenici u Rakovníka. Pobytu, jehož motem byl „Hrabě Drákula“, se zúčastnilo 68 dětí ve věku 6 až 17 let. Během několika společně strávených dní, které doprovázelo velmi proměnlivé počasí, děti plnily celou řadu připravených úkolů při odhalování historie transylvánského hradu hraběte Drákuly. Pro děti byla připravena pracovníky ÚOOZ, odd. kybernetické kriminality výchovná přednáška o nástrahách kybernetického prostoru (Facebook, Twitter, Badoo, LinkedIn atd.) pro nezletilé, obrana a prevence v souvislosti s rozšiřující se kybernetickou trestnou činností. Dále se uskutečnil celodenní výlet do plzeňské ZOO. Pro děti bylo připraveno opékání buřtů, koupaní v bazénu i rybníku, celá řada sportovních aktivit a velmi populární dvě diskotéky se světelnými efekty. Děti z prvního a druhého družstva měly neopakovatelnou možnost se setkat a vyfotit s Lukášem Krpálkem českým reprezentantem v judu, olympijským vítězem z roku 2016 v Rio de Janeiro, mistrem světa z roku 2014 v Čeljabinsku a dvojnásobným mistrem Evropy mezi seniory, který Jesenici navštívil. Z pobytu si děti odvezly spoustu zážitků, nová přátelství a odměny, které pro ně byly připraveny dle umístění v rámci pobytové hry, sportovních aktivit a bodování úklidu pokojů. Tým pracovníků Poradenského centra se těší na setkání i v roce 2018.

Fotografie z pobytu naleznete na webových stránkách Úsměvu v odkazu "fotogalerie"

Strana:

Poradenské centrum pro rodinu a děti -"ÚSMĚV", z.s. sídlo: Na Kavčí skále 1695/18, 251 01 Říčany u Prahy,  IČO:01286757                   kancelář: Rýdlova 339/8, 251 01 Říčany u Prahy, telefon: +420 727 935 241+420 727 935 242,                                                                             e-mail: info@usmev-ricany.cz , webové stránky: usmev-ricany.cz                                                                                                                          Bankovní spojení RB: č.ú. 7428732001/5500                                      Datová schránka ID: nfa6ya5              

Člen Asociace Dítě a rodina

 

 

 

Sponzoři   Ke stažení   Kontakty   Ohlasy   Aktuality   Zimní aktivity-děti   Letní aktivity-děti   Přednášky, kurzy a školení   Domů